...
10/5/2018

BİLİM İLE DÜŞÜNCE SEMİNERLERİ DEĞERLENDİRME KONFERANSI İLE SON BULDU

TDV KAGEM’de, Prof.Dr. İhsan Fazlıoğlu yönetiminde başlayan yirmi yedi haftalık “Bilim ile Düşünce Seminerleri” dizisi, değerlendirme konferansı ile son buldu.

İki konu başlığı altında gerçekleştirilen programda; Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu-İslam Bilim Tarihi ve Felsefesi, Dr. Engin Koca-Batı Bilim Tarihi ve Felsefesi konuları üzerine gerçekleştirdiler.

;
Devamı için tıklayınız..
...
8/5/2018

KOCATEPE GENÇLİK FUARI BEŞİNCİ KEZ ANKARA’YA DAMGASINI VURDU

...
5/5/2018

KOCATEPE GENÇLİK FUARINDA 38 GENÇ STK “İRADE, ERDEM VE HÜRRİYET” TEMASIYLA BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), 2014 yılından itibaren her yıl daha da yenileyerek gerçekleştirdiği Kocatepe Gençlik Fuarı ile gençleri ortak bir platformda buluşturmaya devam ediyor.

;
Devamı için tıklayınız..
...
25/4/2018

YAZARAK YAŞAMAK

KALEM Söyleşilerinde, kendine has samimi üslubu ile yazar Âlim Kahraman'ı konuk ettik. ; Devamı için tıklayınız..
...
25/4/2018

RESİMLERDE ÇİZGİLERİN DİLİ

TDV KAGEM’in genele açık olarak farklı konu ve uzmanlar eşliğinde düzenli olarak gerçekleştirdiği seminer dizilerinde bu hafta,  “Çizgilerin Dili” konu başlığı ile Psikolog Senem Yıldız’ı konuk ettik.

;
Devamı için tıklayınız..
...
18/4/2018

TÜRKİYE’DE İSLAMİ STK'LARIN KURUMSAL YAPI VE FAALİYETLERİNİN DEĞİŞİMİ

TDV KAGEM’in belirli aralıklarla düzenlemiş olduğu söyleşi dizilerinde, Türkiye’de İslami STK'ların Kurumsal Yapı ve Faaliyetlerinin Değişimi konu başlığı ile Doç. Dr. Lütfi Sunar konuk oldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
14/4/2018

MUHABBET: KIRMADAN İNCİTMEDEN

''Seyahat taassubu kırar düsturundan hareketle, farklı kültürleri anlamak ve önyargıları kırmak için (İslam Coğrafyası başta olmak üzere) seyahat etmenin önemine değinen Yazar Taha Kılınç; Muhabbet: Kırmadan İncitmeden başlıklı söyleşisi ile KALEM Söyleşilerinin bu haftaki konuğu oldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
28/3/2018

AYRIMCILIK VE SOSYAL İÇERMENİN TOPLUM BÜTÜNLÜĞÜNE ETKİLERİ

TDV KAGEM toplumsal sorunların çözümü noktasında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmalarını düzenlediği seminerlerle desteklemeye devam ediyor.

;
Devamı için tıklayınız..
...
26/3/2018

TDV KAGEM “BABA OLMAK” PROJESİNDE ÜÇÜNCÜ DÖNEM MEZUNLARINI VERMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADI

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) sağlıklı aile yapılarının oluşması adına başlattığı “Baba Olmak” başlıklı projesinde üçüncü mezunlarını verdi. ; Devamı için tıklayınız..
...
26/3/2018

HANDAN ACAR YILDIZ İLE “KAYBOLMUŞ KADERLER MÜZESİ”

KALEM Söyleşilerinde “Cam Koridor, Ağır Boşluk ve İnatçı Leke” isimli öykü kitaplarının ardından “Kaybolmuş Kaderler Müzesi” adlı romanı ile okurlarının karşısına çıkan Handan Acar Yıldız’ı konuk oldu.

;
Devamı için tıklayınız..